Cupa „Moș Crăciun” la fotbal s-a încheiat duminică, 19 decembrie. Această competiție a fost organizată de clubul Luceafărul Drobeta, în parteneriat cu Primăria Drobeta-Turnu-Severin. Zeci de copii, de la opt cluburi sportive din țară, s-au întrecut la grupele de vârstă 2014 și 2015 pentru a câștiga locul I. Astfel, după trei zile de competiție, micuții constănțeni, legitimați la Academia „Gheorghe Hagi” au demonstrat că sunt cei mai buni și au câștigat ambele trofee, atât la categoria de vârstă sub 8 ani, cât și la cea sub 7 ani. La finalul competiției, toți participanții au fost recompensați cu diplome, medalii și cupe.
„Mulțumim domnului primar Marius Screciu și Primăriei Drobeta-Turnu-Severin pentru că au făcut posibilă această competiție sportivă și pentru tot efortul de a dezvolta fotbalul juvenil în județul Mehedinți, precum și oportunitatea de a răsplăti dragostea pentru fotbal și mișcare”, a declarat Marian Balaci, organizatorul evenimentului.