ACS VIITORUL ȘIMIAN ȘI-A AFLAT ADVERSARII DIN LIGA 3

Autor

După 7 ani, județul Mehedinți va avea din nou o echipă în cel de-al treilea eșalon competițional al Federației Române de Fotbal.

FRF a hotărât ieri, 17 august, componența celor 10 serii ale noului sezon de liga 3, programat să înceapă pe 27 august 2021.

ACS Viitorul Șimian va juca în seria 7 alături de echipe precum CSM Reșița, CSM Deva și Pandurii Târgu Jiu.

Lista completă a celor 10 echipe din seria 7 este următoarea:

CSM Reșița 

Pandurii Târgu Jiu 

CSM Deva 

Gilortul Târgu Cărbunești 

CSM Jiul Petroșani 

Progresul Ezeriş 

Aurul Brad 

Voința Lupac 

Viitorul Șimian 

Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2 

VEZI PROGRAMUL COMPLET AL TURULUI ECHIPELOR DIN SERIA 7:

Etapa 1: 28 august 2021

Voința Lupac – CSM Deva

Gilortul Târgu Cărbunești – Progresul Ezeriş

Pandurii Târgu Jiu – Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2

Aurul Brad – CSM Reșița

Viitorul Șimian – CSM Jiul Petroșani

Etapa 2: 4 septembrie 2021

CSM Deva – CSM Jiul Petroșani

CSM Reșița – Viitorul Șimian

Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2 – Aurul Brad

Progresul Ezeriş – Pandurii Târgu Jiu

Voința Lupac – Gilortul Târgu Cărbunești

Etapa 3: 11 septembrie 2021

Gilortul Târgu Cărbunești – CSM Deva

Pandurii Târgu Jiu – Voința Lupac

Aurul Brad – Progresul Ezeriş

Viitorul Șimian – Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2

CSM Jiul Petroșani – CSM Reșița

Etapa 4: 18 septembrie 2021

CSM Deva – CSM Reșița

Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2 – CSM Jiul Petroșani

Progresul Ezeriş – Viitorul Șimian

Voința Lupac – Aurul Brad

Gilortul Târgu Cărbunești – Pandurii Târgu Jiu

Etapa 5: 25 septembrie 2021

Pandurii Târgu Jiu – CSM Deva

Aurul Brad – Gilortul Târgu Cărbunești

Viitorul Șimian – Voința Lupac

CSM Jiul Petroșani – Progresul Ezeriş

CSM Reșița – Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2

Etapa 6: 2 octombrie 2021

CSM Deva – Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2

Progresul Ezeriş – CSM Reșița

Voința Lupac – CSM Jiul Petroșani

Gilortul Târgu Cărbunești – Viitorul Șimian

Pandurii Târgu Jiu – Aurul Brad

Etapa 7: 9 octombrie 2021

Aurul Brad – CSM Deva

Viitorul Șimian – Pandurii Târgu Jiu

CSM Jiul Petroșani – Gilortul Târgu Cărbunești

CSM Reșița – Voința Lupac

Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2 – Progresul Ezeriş

Etapa 8: 16 octombrie 2021

CSM Deva – Progresul Ezeriş

Voința Lupac – Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2

Gilortul Târgu Cărbunești – CSM Reșița

Pandurii Târgu Jiu – CSM Jiul Petroșani

Aurul Brad – Viitorul Șimian

Etapa 9: 23 octombrie 2021

Viitorul Șimian – CSM Deva

CSM Jiul Petroșani – Aurul Brad

CSM Reșița – Pandurii Târgu Jiu

Viitorul Pandurii Târgu Jiu 2 – Gilortul Târgu Cărbunești

Progresul Ezeriş – Voința Lupac

Article Categories:
ACTUAL